Лабораторія клітинних культур і тканинної інженерії

Опис

Лабораторія клітинних культур і тканинної інженерії - одна з небагатьох лабораторій України, яка дозволяє отримувати різні типи клітин дорослої людини та тканинно-інженерні матеріали. Співробітники лабораторії невпинно вдосконалюють свої навички та ведуть наукові розробки.

Лабораторія клітинних культур і тканинної інженерії складається із стерильної та умовно стерильної зон, складського приміщення, мийки та пральні. Створити стерильну зону в лабораторії дозволяють засоби для контролю параметрів повітря (включаючи температуру, вологість і фільтрацію), відповідно до оброблюваної продукції, проведених операцій і навколишнього середовища, два шлюзи для перевдягання (у першому -одягають зовнішній костюм та взуття; у другому –  внутрішній стерильний костюм, рукавички, маску, лабораторне взуття та протирають руки антисептиками); усі зони є доступними для прибирання. Крім того, в лабораторії є бокси з ламінарним потоком повітря для проведення лабораторних маніпуляцій, СО2-інкубатори для культивування клітин людини, центрифуги, мікроскопи, водяні бані, качалки, усі необхідні реактиви, суміші та середовища, одноразовий лабораторний посуд тощо. У лабораторній зоні також є душові кабіни та санвузли.

 

Наша команда

Можливості

Лабораторія клітинних культур і тканинної інженерії дозволяє отримувати різні типи клітин дорослої людини у будь-яких необхідних кількостях. Зазвичай, на культивування клітинного матеріалу для застосування у лікуванні потребується від кількох тижнів до 2-ох місяців.

В умовах лабораторії можна отримати такі типи клітин:

Досягнення

Колектив лабораторії клітинних культур і тканинної інженерії постійно проводить наукові експерименти, працює над вдосконаленням методик виділення, ідентифікації та культивування клітин дорослої людини, визначає оптимальні умови для життєздатності, розвитку та розмноження клітин людини.

илая сайнс

ілая сайнс

Унікальна методика

Проведене експериментальне дослідження терапевтичного потенціалу постнатальних мультипотентних стовбурових клітин – похідних нервового гребеня (МСК-ПНГ). Метою дослідження стало визначення терапевтичного потенціалу МСК-ПНГ на експериментальних моделях пошкодження кісток черепа, центральної та периферичної нервової системи.

По завершенню дослідження було зроблено висновок, що МСК-ПНГ мають великий потенціал для використання у регенеративній медицині в області нейрохірургії та нейрореабілітації за рахунок здібності до мультилінійної диференціації з наступною структурною інтеграцією та значного трофічного паракринного ефекту.

Effects of Neural Crest-Derived Multipotent Stem Cells on Regeneration of an Injured Peripheral Nerve in Mice